آمریکا چند شهروند چینی را به حملات سایبری متهم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، وزارت دادگستری آمریکا ۵ نفر از شهروندان چینی را به انجام حملات هکری وسایبری متهم کرد.

مقامات وزارت دادگستری آمریکا مدعی شدند این افراد بیش از ۱۰۰ شرکت و مؤسسه را در آمریکا و مناطق دیگر جهان هدف حملات خود قرار داده اند که از جمله آن می‌توان به شرکت‌های مالک شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های کامپیوتری، علاوه بر دانشگاه‌ها و ارائه دهندگان خدمات ارتباط از راه دور اشاره کرد.

بر اساس ادعای خبرگزاری آسوشیتد پرس، این ۵ نفر اکنون فراری هستند؛ اما دادستانی آمریکا گفته است دو تاجر مالزیایی نیز که متهم به همدستی با این هکر‌های برای بهره برداری از حملات به شرکت‌های تولید بازی‌های کامپیوتری بوده اند، بازداشت شده اند.
مقامات آمریکا گفته اند این طرح هکری که بسیار گسترده بوده و کسب و کار‌ها و مکان‌های دانشگاهی متفاوتی را هدف گرفته، از سوی گروهی به نام «APT۴۱» به اجرا در آمده است.

کیفرخواست اعلام شده در روز چهارشنبه علیه این افراد، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر دولت ترامپ برای اعلام جرایم سایبری از سوی چین است. در ماه ژوئیه، دادستانی آمریکا شماری از هکر‌هایی را که با دولت چین همکاری داشتند، به هدف گرفتن شرکت‌هایی متهم کردند که در حال ساخت یک واکسن برای ویروس کرونا بودند؛ همچنان که آن‌ها را به سرقت میلیون‌ها دلار سرمایه‌های مالکیت فکری و اسرار تجاری از شرکت‌هایی در سرتاسر جهان متهم کرد.

گفتنی است دادستانی آمریکا در حالی این شهروندان چینی را به حمله سایبری متهم کرده که روز چهارشنبه در ادعایی دیگر اعلام کرده دو هکر ایرانی نیز به دست داشتن در حملات سایبری برای نفوذ در دانشگاه‌های آمریکا و دیگر کشورها، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن و سازمان‌های غیرانتفاعی متهم هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *