انعقاد تفاهم نامه جدید با ایمیدرو تا یک ماه آینده

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، محمدعلی شجاعی در جلسه بررسی مصوبات و تفاهم نامه‌های سفر ریاست جمهوری به استان گفت : انعقاد تفاهم نامه جدید بر مبنای سنجش شرایط روز کشور و استان و جمع بندی نظرات و کار کارشناسی و میدانی خواهد بود.


بیشتر بخوانید


شجاعی با تاکید بر اینکه در تفاهم نامه جدید حجم سرمایه گذاری نسبت به مصوبه سفر ریاست جمهوری کمتر نخواهد شد بلکه قطعا بیشتر خواهد شد، افزود: اگر از نظر ارزی امکان پذیر نباشد معادل ریالی آن لحاظ خواهد شد.

او اشاره داشت: در تفاهم نامه سفر ریاست جمهوری به استانی برخی موضوعات مانند صنایع پایین دستی به خوبی دیده نشده است که در این تفاهم نامه، ایمیدرو این نداشته استان را ایجاد و از نظر کمی و کیفی توسعه می‌دهد.

شجاعی با اعلام زمان یک ماهه برای بررسی و اعلام نظرات کارشناسی فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی جهت درج در تفاهم نامه، گفت: اسناد بالادستی به ویژه سند توسعه استان در این تفاهم نامه به خوبی دیده و حجم سرمایه گذاری و برنامه زمان بندی مشخص باشد.

او افزود: در نهایت باید ترسیم درستی از صنایع و معادن استان داشته باشیم که قابلیت اجرا داشته باشد و با سنجش درست شرایط آگاهی و دانایی بر امور مسلط باشد.

شجاعی با تاکید بر لحاظ اولویت‌های استان در تفاهم نامه با ایمیدرو، افزد: در سطح بالاتر حتی می‌توانیم به دنبال تامین نداشته‌های سطح ملی باشیم.

او  با اشاره به آمادگی سازمان ایمیدرو مبنی بر سرمایه گذاری برای اکتشاف در هر پهنه‌ای در استان خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه تاکید کرد: نیاز‌های استان سنجیده و با تاکید بر نگاه به آینده اعلام شود.

انتهای پیام/ه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *