بزرگترین مرکز تخصصی زایمان کشور در ایرانشهر ساخته شده است

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آیین بهره‌برداری از بیمارستان تنفسی ۶۴ تختخوابی زابل اظهارداشت: بیمارستان تنفسی نخستین بیمارستان تخصصی کشور در این زمینه است.

او افزود: وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان سبب شد که ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی تنفسی زابل به عنوان یکی از طرح‌های مهم وزارت بهداشت و درمان مورد توجه دولت قرار گیرد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشورهای همسایه ایران بیماری سل است، گفت: ایران با وجود همسایگی با آلوده‌ترین کشورهای جهان درگیر بیماری سل کمترین میزان آلودگی دنیا را دارد.

او  ادامه داد: ساختمان بیمارستان تخصصی سل نیز در زابل کامل شده و بزودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

جان بابایی تصریح کرد: یکهزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان همزمان با دولت تدبیر و امید به منظور ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی سیستان و بلوچستان به تخت‌های موجود این استان افزوده شده است.

او  ادامه داد: در دوران دولت تدبیر و امید همچنین واحدهای بهداشتی سیستان و بلوچستان به ۲ برابر افزایش یافت.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از افزایش ۱۴۰ درصدی پایگاه‌های اورژانس در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: بیشترین تعداد تخت‌های ال دی آر انفرادی زایمان در این استان وجود دارد به طوریکه در زاهدان ۱۵۰ تخت انفرادی با جدیدترین تکنولوژی‌های زایمان موجود است.

او  خاطر نشان کرد: بهره‌برداری از بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی سراوان و بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان نیز از دیگر پروژه‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است که بزودی انجام می‌شود.

بیمارستان ۶۴ تختخوابی زابل با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسوولان استانی امروز/پنجشنبه/توسط رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: عملیات ساخت این بیمارستان با زیربنای پنج هزار و ۸۰۰ متر مربع از سال ۹۴ در شمال سیستان و بلوچستان آغاز شده بود.

دکتر هادی میرزایی افزود: برای راه‌اندازی این بیمارستان تخصصی تنفسی ۲۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

او  ادامه داد: با توجه به شرایط حاد منطقه سیستان به لحاظ توفان شن، ریزگردها و همجواری با کشور افغانستان به عنوان کانون بسیاری از بیماری‌های ریوی، ساخت بیمارستان تخصصی تنفسی در زابل لازم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: وزش توفان‌های شدید همراه با گرد و خاک و هجوم شن‌های روان در سیستان که سالانه ۱۶۰ تا ۱۸۰ روز ادامه دارد سبب شده همواره تعداد زیادی از مردم منطقه به دلیل مشکلات تنفسی در مراکز بهداشتی و درمانی بستری شوند.

 استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه قسمت تقسیم شده که شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زابل، مناطق مرکزی شامل زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان و سیب سوران زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مناطق جنوبی شامل ایرانشهر، بمپور، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *