تحقق گام دوم انقلاب تفکر راهبردی می‌طلبد

تحقق گام دوم انقلاب تفکر راهبردی می‌طلبد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، سردار سلیمانی  رئیس سازمان بسیج مستضعفین در یادواره شهدای پایگاه مقاومت بسیج مسجد سالار شهیدان تبریز با تاکید بر اینکه بسیج باید در تحقق گام دوم انقلاب تفکری راهبردی داشته باشد گفت: انتظار از بسیجیان در این زمینه بسیار بالاست و باید بسیجیان تمام توان خود را به کار گیرند.

او گفت: پایگاه‌های مقاومت بسیج باید در جهت تحقق بیانیه گام دوم توانایی خود را نشان دهند و با تفکر راهبردی خود در راستای اهداف محوری گام دوم انقلاب ایفای نقش کنند، زیرا بسیجی باید نسبت به اتفاقات جهان و کشور آگاهی کامل داشته باشد.

سردار سلیمانی با اشاره به اطاعت پذیری بسیج از ولایت و مهم بودن این ویژگی بسیج در عرصه‌های گوناگون، افزود: بسیجی باید گوش به فرامین رهبری خود باشد که نمونه آن را در کمک مومنانه و مقابله با کرونا در اقصی نقاط کشور  مشاهده کردیم.

او قابلیت‌های بسیج را بسیار ارزشمند و افتخاری بزرگ برای کشور دانست و گفت: امروزه در کشور‌های مختلف بر اساس همین قابلیت هاست که از بسیج الگو برداری می‌شود که نمونه آن را در کشور‌های لبنان، سوریه، یمن، عراق و ونزوئلا شاهد هستیم.

سردار سلیمانی با تاکبد بر اینکه بسیج در هر پایگاه باید برای حل مشکلات مردم محله کوشا باشد، گفت: باید بسیج جاذبه داشته باشد و مهم نیست فرد در بسیج عضو باشد، همین که فرد در برنامه‌های یک پایگاه حضور دارد، در حقیقت او یک بسیجی است.

او با اشاره به تاسیس تشکل بسیج و صدور پیام تاریخی امام راحل در شکل گیری آن، نقش این تشکل در عرصه‌های مختلف را مهم خواند و گفت: بسیج باید در تحقق گام دوم انقلاب نیز وارد میدان شده و همچون سال‌های گذشته توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارد.

سردار سلیمانی گفت: با سیر در اندیشه امام راحل و رهبر انقلاب متوجه می‌شویم که امام راحل پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و حتی قیام ۱۵ خرداد به فکر بسیج ملت ایران بوده اند و با شناختی که از ملت داشتند این انرژی مثبت را به ثمر رساندند و با کمک این قدرت الهی توانستند رژیم طاغوت و ژاندارم منطقه را ساقط کنند.

او افزود: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز امام راحل ادامه این راه را ضروری دانستند و فرمان تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را صادر کردند و پس از ۴۰ سال ایران اسلامی با تکیه بر همین اصل افتخار آفرینی و قدرت نمایی می‌کند.

انتهای پیام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *