دیدار مصطفی ادیب با میشل عون برای آخرین رایزنی‌ها در خصوص تشکیل کابینه

آیا هفتاد و هفتمین کابینه لبنان تشکیل خواهد شد؟

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کاخ ریاست جمهوری لبنان اعلام کرد، «مصطفی ادیب» مامور تشکیل هفتاد و هفتمین کابینه این کشور قرار است بعدازظهر امروز (پنجشنبه) با «میشل عون» رئیس جمهور لبنان دیدار و درباره تشکیل کابینه جدید آخرین رایزنی‌ها را انجام دهد.

طبق اعلام قبلی مسئولان لبنانی قرار بود روز سه‌شنبه فهرست اعضای کابینه هفتاد و هفتم لبنان اعلام شود، اما گروه‌های سیاسی به توافق جامعی دست نیافتند.

پیش از این هم منابع رسانه‌ای لبنان خبر داده بودند مصطفی ادیب در صورت عدم موفقیت در جلب نظر گروه‌ها و احزاب سیاسی از مسئولیت تشکیل کابینه کناره‌گیری خواهد کرد.

میشل عون دیروز و امروز با روسای فراکسیون‌های مجلس و شخصیت‌های سیاسی برای رسیدن به توافق نظر بر سر تشکیل کابینه جدید نشست‌های مختلفی برگزار کرد.

رسانه‌های لبنانی خبر می‌دهند اختلاف اصلی بر سر لیست وزرایی است که به گفته احزاب مختلف از سوی فرانسه به مصطفی ادیب تحمیل شده و رئیس مجلس لبنان اعلام کرد که با وجود این لیست حزبش (حزب امل) در دولت آینده مشارکت نخواهد داشت.

منابع رسانه‌ای می‌گویند «سید عمار موسوی» مسئول روابط خارجی حزب‌الله در دیدار با «برونو فوشه» سفیر فرانسه در لبنان نیز موضعی مشابه‌ داشته است.

آخرین خبر‌ها از کاخ ریاست جمهوری لبنان هم حاکی از گفتگو‌های سازنده احزاب مختلف این کشور در راه تشکیل کابینه هفتاد و هفتمین لبنان است. همچنین «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان هم قرار است در بعبدا با میشل عون در همین باره دیدار کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *