راه اندازی دومین اورژانس ریلی کشور در شیراز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهرزاد لطفی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین بهره برداری از دومین پایگاه اورژانس ریلی کشور، با قدردانی از نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای حمایت از مجموعه سلامت فارس، علاوه بر پشت سَرگذاشتن روز‌های سخت و تلاش برای تامین سلامت مردم، به عنوان فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کشور این بحران را بسیار مطلوب مدیریت کرده و تکمیل و راه اندازی پروژه‌های عمرانی را نیز در اولویت اقدامات وزارت بهداشت قرار داده است.

او پویش پروژه‌های عمرانی «رَه سلامت» را از جمله اقدامات مهمی برشمرد که از سوی وزیر بهداشت به صورت علمی پیگیری و به چرخه خدمت رسانی به مردم اضافه شده است.

لطفی با تقدیر از تلاش‌های پیرحسین کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور در جهت مدیریت مناسب در برنامه ریزی برای خدمت رسانی به موقع به مصدومان و بیماران، از نیرو‌های اورژانس فارس که جهادگونه در حال خدمت رسانی به نیازمندان هستند، قدردانی کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم بیان کرد: پایگاه ریلی اورژانس ۱۱۵ در مسیر شیراز – سپیدان و در ایستگاه راه آهن شیراز راه اندازی شد که به گردشگران و مسافران و مردم این منطقه، خدمات ارائه می‌دهد.

او، اورژانس فارس را یکی از مراکز امدادی بزرگ کشور دانست که به صورت جاده ای، شهری و هوایی به مردم خدمت رسانی می‌کند و افزود: با پیگیری‌های انجام شده در این رابطه، در آینده نزدیک واگنی در قطار‌های ایستگاه راه آهن شیراز نیز به اورژانس ۱۱۵ تعلق می‌گیرد که مسافران در مسیر سفر نیز از خدمات اورژانس بهره‌مند شوند.

محمدجواد مرادیان مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در حاشیه این آیین گفت: دومین پایگاه اورژانس ریلی کشور واقع در ایستگاه راه آهن شیراز، با زیربنای نزدیک به ۳۵۰ متر مربع، در دو طبقه ساخته شده است.

او افزود: با حمایت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاونت‌های درمان و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و با توجه به تفاهم نامه همکاری بین سازمان اورژانس کشور و راه آهن جمهوری اسلامی ایران و نیاز مبرم به راه اندازی این پایگاه، یک دستگاه آمبولانس نیز به این پایگاه اختصاص یافت.

مرادیان ادامه داد: این پایگاه علاوه بر ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستان به شهروندان و ارتقای خدمات به جاده مهم شیراز – سپیدان که از محور‌های مواصلاتی مهم استان و در چهار فصل سال مسیر گردشگری است، خدمات فوریت‌های پزشکی بر اساس توافق نامه سازمان اورژانس کشور با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به مسافران ارائه می‌شود.

مرادیان اضافه کرد: با توجه به فضای بزرگ پیش بینی شده در این پایگاه، تجهیزات مدیریت بحران و ارائه خدمات برای حوادث احتمالی ریلی نیز در این پایگاه فراهم می‌شود.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، میزان هزینه کرد به منظور ساخت، تعمیر و تجهیزات کامل رفاهی و پزشکی این پایگاه اورژانس را مبلغ ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *