موانع پیش روی توسعه صادرات صنعت مبلمان

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، موانع توسعه صادرات صنعت مبلمان امشب ۲۵ شهریورماه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با حضور رئيس اداره صنايع سلولزی وزارت صمت مورد بررسی قرار گرفت.

عزیزی هریس رئیس اداره صنایع سلولزی وزارت صمت با اشاره به اینکه وظیفه ما حمایت از بدنه تولید کشور است گفت: در این زمینه کم‌کاری صورت نگرفته است. ما بحث ترخیص موردی را حتی در گمرک دنبال کردیم لذا مکاتبات زیادی صورت گرفته به طوری که بخشنامه و فراخوانی صادر شد تا واحدهایی که مشکل دارند مراجعه کنند و بابت ترخیص کالاها تصمیم‌گیری شود.

عزیزی با اشاره به اینکه باید در بدنه تولید، مواد اولیه تبدیل به محصول شود گفت: تولید کننده به دنبال تامین مواد اولیه است ،مواد اولیه باید به کارخانجات باز گردد .

او خاطرنشان کرد: یکی از ضعف‌های صنعت مبلمان این است که مشارکت فعالان این حوزه در نمایشگاه‌های خارجی کم است. صنعت مبلمان پتانسیل خوبی دارد ،اگر مشکل ارزی کشور برطرف شود و بحث زراعت چوب را به خوبی دنبال کنیم می‌توان چشم‌انداز خوبی را برای این صنعت ببینیم و لذا امیدواریم به آن عدد صادراتی که مطلوب است برسیم.

رئیس اداره صنایع سلولزی وزارت صنعت با اشاره به اینکه تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی وظیفه ما در وزارت صمت است افزود: ارزش افزوده در صنعت مبلمان وجود دارد که عدد بالایی است . چوب خام تبدیل به اوراق فشرده می شود و در نهایت مبلمان ساخته می‌شود، ما در زمینه واردات مواد اولیه تا جایی که امکان داشت تلاش کردیم احتیاجات فعالان این بخش را فراهم کنیم و پیگیر کارهای آنها باشیم .

او با اشاره به مسائل ارزی که در کشور وجود دارد اظهار کرد: تولیدکنندگان از بابت تهیه مواد اولیه و تخصیص ارز در محدودیت قرار دارند، لذا بر اساس نیازی که  دارند توصیه نامه ای تهیه و در اختیار رابطمان در بانک مرکزی قرار گرفته است تا پیگیری صورت گیرد.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *