کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جنوب غرب خوزستان / خودداری شهروندان از حضور در تجمات

شکرالله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و به صدا در آمدن زنگ خطر این بیماری در جنوب غرب خوزستان گفت: به شهروندان توصیه می کنیم سه اصل اساسی که همان شست و شوی مرتب دست ها ،فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کنند و از حضور در تجمعات مانند جشن‌های خانگی و مراسم عزاداری خودداری کنند.

او رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی توسط نیمی از شهروندان و ادارات را علت افزایش این بیماری دانست .

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: امیدواریم مردم با عدم رعایت دستورالعمل‌ها باعث نشوند که محدودیت‌های گذشته اعمال شود و شاهد تعطیلی رستوران‌ها و بازار باشیم .

سلمان زاده اضافه کرد: سلامت مردم در اولویت است اگر جان مردم به خطر بیافتد و تهدید شود، قطعاً با تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان، محدودیت‌های قبلی باز خواهند گشت.

او با اشاره به نزدیک شدن به فصل پاییز ، افزود: خطر برای افراد پرخطر کمتر از کرونا نیست؛ ابتلای این افراد به آنفلوآنزا همیشه با مرگ و میر همراه بوده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: افراد پرخطر یعنی افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار، کسانی که بیماری زمینه‌ای مزمن دارند و افرادی که دارای نقص ایمنی هستند، باید واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند.

تجهیز آزمایشگاه تشخیص کرونا

سلمان‌زاده گفت: آزمایشگاه تشخیص کرونا را نیز تجهیز کرده‌ایم و کیت‌های لازم خریداری شده و سعی می‌کنیم از هر فرد علامت‌دار مشکوک، نمونه‌برداری انجام شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: در حال حاضر آزمایشگاه به صورت دو شیفت در حال فعالیت است و در صورت لزوم به سه شیفت افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ د

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *